Jak wybrać spodenki rowerowe, kiedy dopiero zaczynamy przygodę z kolarstwem?

Kolarstwo szosowe z pewnością nie należy do najtańszych dyscyplin sportowych. Oprócz tego, że musimy zainwestować rower, koniecznie należy zakupić wysokiej jakości kask, dopasowane buty oraz chroniące nasze oczy okulary. Jednak to nie wszystko, gdyż bez specjalistycznej odzieży kolarskiej treningi nie będą owocne i tym samym okażą się niezbyt komfortowe. Kluczowe będą tutaj oczywiście spodenki rowerowe. Jakie wybrać po raz pierwszy? Zastanowimy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Spodenki rowerowe, czyli ważny element udanych treningów

Dobrze dobrane spodenki kolarskie powinny stanowić przemyślaną decyzję. Niewątpliwie są one podstawową częścią garderoby każdego miłośnika rowerów. Jeżeli nie do końca posiadamy sprawdzoną firmę i konkretny model interesującego nas rozwiązania, a zakupów dokonujemy po raz pierwszy, musimy nasze decyzje dokładnie przemyśleć. Oczywiście na rynku istnieje mnóstwo rozwiązań, które wcale nie ułatwiają nam wyboru. W gąszczu ofert trudno jest znaleźć optymalne rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania pod względem finansowym, estetycznym, a także zadba o to, by uczynić jazdę na rowerze jeszcze bardziej komfortową.

Wiele osób przed dokonaniem zakupu zastanawia się, czy warto wybrać spodenki nowe z szelkami, czy też może lepszym rozwiązaniem okaże się wariant bez szelek. Jednak doświadczeni kolaże z pewnością potwierdza, że zarówno początkujący, jak i wieloletni miłośnicy rowerów wybierają rozwiązania z szelkami. Będą one o wiele bardziej wygodne. Świetnie będą leżały na ciele, a także dzięki temu, że nie będą się one przemieszczały, poprawia ją komfort jazdy i jednocześnie unikniemy dzięki temu bolesnych otarć w trakcie treningów. Na tym etapie należy również wspomnieć o tym, że niezwykle ważną rolę będzie odgrywała tutaj wkładka. Tak na pewno możemy przyznać, że stanowi ona najistotniejszy element, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Odpowiada ona za komfort jazdy i chroni nas przed przykrymi dolegliwościami. Jeżeli mamy taką możliwość, warto wybrać spodenki rowerowe z wkładką antybakteryjną. Takie rozwiązania wspomaga naszą higienę, ale bezwzględnie należy pamiętać o tym, by spodenki rowerowe prać po każdym treningu. Jednak wybierając spodenki kolarskie z wkładką, warto mieć świadomość tego, by nie była ona zwykłą gąbką. Na rynku znajdziemy rozwiązania z wkładkami żelowymi, które są znacznie wygodniejsze. Dobrej jakości wkładka powinna również składać się z kilku warstw.

Skoro wspomnieliśmy już o tym, by nasze pierwsze spodenki nowe zostały wyposażone w dobrą wkładkę i jednocześnie wszelkie, oczywiście za tego typu aspektami idzie również ważna kwestia, a mianowicie warto wybrać rozwiązania obcisłe. Takie spodenki będą zapewniały nam nie tylko aerodynamikę, ale poprawią komfort jazdy. Oczywiście należy tutaj zwrócić uwagę na właściwe dobranie rozmiaru, gdyż nie mogą być one zbyt Ciasne, by nie krępowały naszych ruchów.

No rynku mamy mnóstwo możliwości do wyboru, dlatego też, jeżeli mamy taką możliwość, powinniśmy uwzględnić także fakt, wybrane przez nas spodenki rowerowe posiadały płaskie szwy, silikonowe ściągacze na nogawkach, a także materiał gwarantujący ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Niektórzy producenci dbają również o zwiększenie bezpieczeństwa kolarzy na drodze, co możemy zauważyć dzięki elementom odblaskowym na wybranym modelu spodenek.

Podsumowanie

W sytuacji, kiedy spodenki rowerowe kupujemy po raz pierwszy, nie warto inwestować w rozwiązania z najniższej półki cenowej. Jeżeli od razu dokonamy solidnych zakupów, będziemy mieli pewność, że podjęliśmy dobrą decyzję, a wybrany model posłuży nam kilka sezonów.

Jednak dzięki temu, że różni producenci odzieży kolarskiej oferują nam szeroki wybór interesujących nas produktów, z pewnością uda nam się znaleźć takie modele spodenek, które spełnia nasze oczekiwania pod względem wizualnym, a także będą w dostępnym dla nas przedziale cenowym. Rzecz jasna podczas zakupów musimy uwzględnić także pozostałe elementy garderoby kolarskiej. Wymienić tutaj należy koszulkę, skarpety, czapeczkę i wiele innych niezbędnych akcesoriów, które warto zakupić w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *