Trzy kroki do pięknej łazienki

Łazienka to pomieszczenie wbrew pozorom często uczęszczane. To właśnie tutaj rozpoczynamy i kończymy każdy dzień, dlatego warto zadbać o to, by była ona odzwierciedleniem naszych oczekiwań. Niezwykle istotny jest fakt, by projekt łazienki był dobrze przemyślany i taki, który uwzględni oczekiwania wszystkich domowników. Chodzi nie tylko o preferowane kwestie estetyczne, ale również niezwykle ważna jest funkcjonalność łazienki. Warto wybrać taką łazienkę, która będzie odzwierciedleniem oczekiwań wszystkich domowników i z powodzeniem będzie cieszyć nas przez długie lata. Jak zadbać o to, by łazienka cieszyła nas przez długi czas? Przede wszystkim powinniśmy wyróżnić poszczególne strefy w tym pomieszczeniu i uwzględnić w nich poszczególne elementy wyposażenia. Podpowiemy, jak urządzić piękną i funkcjonalną przestrzeń w łazience. I to tyko w trzech krokach!

Krok 1

Prysznic najlepszy z możliwych

Ten fragment przestrzeni w łaziance jest niezwykle ważny. I nie chodzi tutaj jedynie o wybór odpowiedniego modelu kabiny  prysznicowej. Kabinę prysznicową powinniśmy dobierać także na zasadzie dopasowania jej do wymiarów łazienki, trafić w stylistykę całego wnętrza, jak i uwzględnić potrzeby jej użytkowników. Szeroki wybór kabin prysznicowych umożliwia wybór modelu spośród kabin walk in, profilowych czy bezprofilowych oraz pozwala przebierać w szerokiej kolorystyce wykończenia: chromowanej i najpopularniejszej obecnie czarnej, jak również wśród mniej standardowych odcieni złota czy bieli, a może nawet uda nam się znaleźć dostępną kabinę w innej kolorystyce. Bardzo ważna jest także kwestia wyboru brodzika lub odpływu liniowego, który coraz częściej pojawia się w naszych łazienkach. To, jaki brodzik wybierzemy, uzależnione jest od kabiny prysznicowej, lub odwrotnie.

Krok 2.

Komfort w kąpieli

By zapewnić sobie pełen komfort i relaks w łazience, wystarczy wybrać odpowiednią wannę. Podobno nic tak nie relaksuje, jak długa kąpiel. Oczywiście możemy wybrać wannę wolnostojącą lub do zabudowy, ale także warto zwrócić uwagę na jej kształt i kolor. Bez wątpienia najpopularniejsze są wanny białe, ale znajdziemy także modele w wersji czarno-białej, a nawet we wszystkich kolorach palety RAL czy wykończeniu glamour. W strefie kąpieli warto rozważyć także miejsce na przechowywanie drobiazgów. Zazwyczaj taką przestrzeń organizuje się wokół wanny, montując na ścianie specjalna półkę na ścianie. Jednak warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem, czyli specjalną półką nawannową. Montaż wanny, nie musi wcale oznaczać całkowitej rezygnacji z prysznica. Możemy połączyć te dwa miejsca. Wystarczy kupić parawan sawannowy.

Krok 3

Funkcjonalność strefy codziennej toalety

Zaaranżowanie łazienki z pominięciem tej strefy byłoby nierozsądne. Bardzo ważne jest wydzielenie odpowiedniego miejsca na przechowywanie różnych rzeczy. Warto wiec zwrócić uwagę na szafkę podumywalkową. Należy również zwrócić uwagę na produkty solidne i wybrać takie, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą przystosowane do użytku w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza. W łazience wato zadbać także o bezpieczeństwo. Przydatne mogą okazać się maty antypoślizgowe. W przypadku wygody i funkcjonalności, świetnie sprawdzą się wewnętrzne szuflady i organizery.

Podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, ze łazienka to bardzo ważne miejsce w każdym domu. To tam rozpoczynamy swoje poranki i cieszymy się wieczornym relaksem tuż przed snem. Ważne jest więc to, by projektując i planując jej wnętrze wybrać takie wyposażenie, które będzie spełniało nasze oczekiwania, oczywiście uwzględniając potrzeby wszystkich domowników. Łazienka może być urządzona w spokojnej tonacji kolorystycznej lub zawierać mocne akcenty. Styl, który wybierzemy, nie ma znaczenia. Liczy się przede wszystkim komfort i zadowolenie z przebywania w tym pomieszczeniu. Warto jednak stawiać na praktyczne rozwiązania, a nie tylko kierować się chwilową modą, by cieszyć się  łazienką przez długie lata, bez konieczności remontu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *